Pages Navigation Menu

Konserwacja i naprawa pontonów

Łodzie pneumatyczne wykonane są z wysokiej jakości materiałów, jednak ciągłe ich narażenie na szkodliwy wpływ środowiska, a w szczególności promieniowania UV, zanieczyszczeń atmosferycznych i wody powoduje konieczności regularnej ich konserwacji. Pielęgnacja poszycia łodzi pneumatycznych zapewnia nie tylko dobry wygląd, lecz również w dużej mierze wpływa na okres bezawaryjnego użytkowania.

Yachticon oferuje szereg produktów, dzięki którym pontony pozostaną przez długi czas w szczytowej formie bez wysiłku włożonego w konserwację i wydatków na kosztowne naprawy.

Czyszczenie łodzi pneumatycznej – po każdorazowym użyciu ponton powinien zostać wyczyszczony. Dlatego tak ważne jest by czynność ta była łatwa i szybka do wykonania. Yachticon Schlauchboot Reiniger wystarczy nanieść na gąbkę i przetrzeć nią ponton, pozwolić krótko zadziałać, a następnie spłukać rozpuszczony brud wodą.

Pielęgnacja łodzi pneumatycznej – Yachticon Schlauchboot Pflege to olej pielęgnacyjny, który chroni poszycie łodzi pneumatycznej przed szkodliwymi wpływami środowiska i promieniowaniem UV przed utratą elastyczności i wyblaknięciem. Rozprowadza się go po prostu na czystym materiale suchą, czystą ścierką przez lekkie wtarcie. Po tym powierzchnia staje się znowu sprężysta i aksamitnie miękka.

Część podwodna i zapobieganie porastaniu – Yachticon Unterwasser Wachs to wodoodporny, bardzo twardy wosk zawierający PTFE, który zapobiega na pewien czas (ok. 3 tygodnie) obrastaniu dna pontonu albo małej łodzi regatowej. Bardzo gładkie dno nie tylko zapobiega porastaniu, ale też zwiększa osiągi łodzi. Doskonały do zabezpieczenia dna podczas rejsu, urlopu czy regat.

Naprawa uszkodzeń pontonu – Yachticon Schlauchboot Reperatur Set to zestaw naprawczy zawierający specjalny dwuskładnikowy klej do klejenia Neoprenu, Hypalon, Synotexu i innych materiałów z których wykonane są pontony, pięć łat różnej wielkości (okrągłe i prostokątne) oraz akcesoria niezbędne do wykonania naprawy (papier ścierny, mieszadełko). Zestaw pozwala na łatwą i skuteczną naprawę uszkodzonego poszycia pontonu. Zestawy są dostępne w kolorach szarym i czarnym.