Pages Navigation Menu

Środki do zadań specjalnych

Żółknięcie żelkotu na burtach – tak zwana „żółta fala” widoczna szczególnie w części dziobowej. Powstaje wskutek działania mikroorganizmów, które dostają się do porowatych powierzchni i farbują żelkot na żółto. Do usunięcia tego rodzaju zabrudzeń polecamy Państwu preparat Yachticon Anti Gilb.

Ciemne zacieki na burtach – ciemne zacieki po deszczu powstają często przez cały sezon. Szczególnie jest to odczuwalne w marinach położonych blisko dużych miast, ruchliwych dróg albo w okolicach przemysłowych. Do usuwania zacieków tego rodzaju polecamy Yachticon Regenstreifen Entferner w sprayu.

Ślady po oponach i gumowym obuwiu – często do ochrony pomostów używa się starych opon. Niestety jeżeli nasz odbijacz dostanie się miedzy albo w opony, to opony zostawiają brudne ślady na burcie. Nieodpowiednia podeszwa buta często brudzi pokład. Odpowiedzią na te problemy jest Yachticon Gummistreifen Entfertner, który dodatkowo znakomicie wyczyści bród z sadzy zbierający się wokół wydechu.

Plamy rdzy – niestety stal nierdzewna nie zawsze okazuje się nierdzewna. Stalowe elementy osprzętu łatwo ulegają korozji w agresywnym środowisku wody morskiej. Plamy z rdzy pozostawiają brudne zacieki na żelkocie lub farbie. Tego rodzaju zabrudzenia łatwo usuniemy preparatem Yachticon Rost + Kalk Entferner.

Osad z soli i kamień – woda morska i słońce to kombinacja, która nieuchronnie pozostawia na naszym jachcie osad solny i wapienny po odparowaniu wody, która dostała się na pokład. Szczególnie jest to widoczne na oknach i lukach oraz ciemnych powierzchniach. Yachticon Salz und Kalkflecken Entferner bez trudu usunie te zanieczyszczenia. Po prostu rozpyl środek na czyszczonej powierzchni, a po chwili wytrzyj ją suchą szmatką.

Brudne odbijacze – pod wpływem UV promieni oraz brudu portowego odbijacze stają się zniszczone i brzydkie. Co więcej, brud ten przenosi się następnie na burty pozostawiając trudne do usunięcia ślady. Zabrudzenia odbijaczy można bardzo łatwo usunąć preparatem Yachticon Fender Frisch. Produkt ten nadaje się także do białych relingów i ram okiennych.

Poliwęglan lub pleksi – do pielęgnacji powierzchni ze szkła organicznego powinny być stosowane specjalne środki. Polecamy tutaj preparat Yachticon Acrylglas Pflege. Nie powinno się używać domowych środków do czyszczenia tego rodzaju szkła, ponieważ zawierają one składniki, które mogą uszkodzić (zmatowić) powierzchnię. Preparat Acrylglas Pflege czyści zarówno powierzchnię, jak i skutecznie chroni ją przed ponownym osadzaniem się brudu. Deszcz łatwo spływa po szybach, co zapewnia lepszą widoczność. Jeśli na powierzchni znajdują się rysy, usuwamy je preparatem Yachticon Acrylglas Kratzer Entferner.

Panele solarne – są coraz powszechniej stosowane na jachtach i łodziach motorowych jako źródło dodatkowej energii. Wydajność paneli zależy w dużym stopniu od utrzymania ich powierzchni w czystości. Mycie paneli nieodpowiednimi środkami może łatwo doprowadzić do ich zmatowienia. Dodatkowo na panelach osadza się kamień z wysychającej wody i inne zanieczyszczenia. W ofercie Yachticon znajduje się specjalny środek Solarmodul Reiniger specjalnie przeznaczony do utrzymywania paneli solarnych w czystości.

Pająki – za ten środek pokochają cię żona i dzieci. Spray przeciwko pająkom, który spowoduje, że wyniosą się one z jachtu i przez wiele tygodni na niego nie powrócą. Chyba nie trzeba lepszej rekomendacji dla Yachticon Anti Spinen Spray.